BitWig Studio

قیمت:

299$

پلتفورم:

Mac OSX| Windows| Linux

لینک خرید:

 http://www.bitwig.com/en/shop/webshop.html

خلاصه محصول:

Bitwig نیز یک DAW حیرت انگیز است( اکثر DAW های دیگر حداقل یک دهه است که فعالیت می کنند، ولی این DAW با وجود اینکه تنها ورژن اول آن ارائه شده، خیلی سریع به رتبه های بالای جدول رتبه بندی رسیده است.)

BitWig توسط برخی از سازندگان ableton  طراحی شده و پس از سال ها در بهار سال 2014 به طور ناگهانی با موجی از هیجان وارد بازار شد. از آن پس امکانات و ساختار Bitwig کاربران را راضی نگه داشته و همواره تعداد کاربران آن رو به افزایش است. طرز فکر شرکت حول محور کمک کردن به موزیسین ها برای خلق کردن و ساختن ایده های موسیقایی در کارا ترین شکل ممکن است، و این کار را به خوبی انجام داده اند.

این DAW نرم افزار انتخابی من بعد از سال ها کار با logic pro , pro tools و ableton است.این DAW توانسته تا از بهترین ویژگی‌های صدایی DAW هایی مثل logic را گرفته و آنان را با توانایی های مسیردهی و midi متعلق به ableton ترکیب کند.

نقاط قوّت:

ساختار آن با یک نمای جدول زمانی یا یک اجراکننده کلیپ شبیه به Ableton دارای قابلیّت شخصی سازی می‌باشد.

پلاگین ها مستقل اند پس اگر یکی از پلاگین ها از کار بیفتد پروژه شما مختل نخواهد شد.

 سیستم نوسان صدایی این اجازه را می‌دهد که هر پارامتری را به دیگری متّصل کنید, به همراه ابزار  مسیردهی متعدّد که این کار را آسان‌ترهم میکند.اتوماسیون و مسیردهی در این نرم افزار بسیار کاربردی و راحت است.

 ویرایش صدا و ویرایش midi مؤثّر که بین این دو تعادل ایجاد کرده.

چیدمان تو در تو دستگاه ها این اجازه را به شما میدهد تا دستگاه هارا در دل هم دیگر قرار دهید نه فقط پشت سر هم.

پارامتر های متداول midi مثل کوک, شدّت, جهت و بدنه  به ازای هر نُت و نه فقط کلیّت کلیپ midi مشخّص می شوند .به همین دلیل میتوانید یک نت درامز را به سمت چپ و در نت بعدی کمی به سمت راست Pan کنید.

نقاط ضعف:

 پلاگین های Bitwig محدود است و همین مشکل در مورد مجموعه محتویات ، سینتیسایزر ها، نمونه ها و صداها نیز صادق است.

 با اینکه فعّالیت تیم سازنده در یافتن و رفع باگ های برنامه تحسین برانگیز است ولی در مقایسه با یک DAW قدیمی تر مثل pro tools و logic pro مشکلات و باگ های بیشتری دارد.