موسیقی پاپ

موسیقی پاپ سبکی از موسیقی عامه پسند است که بیشترین آثار پرطرفدار را دارد. یک اثر پرطرفدار، آهنگی است که تعداد بسیاری کپی فروخته باشد و آثار پرطفدار هر هفته در جداولی طبقه بندی می شوند. برای این که یک آهنگ در این طبقه بندی ها قرار گیرد باید به صورت تک آهنگ به بازار ارائه شود، اگرچه بیشتر تک ترک ها بعدها به صورت آلبوم هم عرضه می شوند.

آهنگ هایی که پرطفدار می شوند تقریبا همیشه از ویژگی های مشخصی برخوردارند که به آن فرمول موسیقی پاپ می گویند. آن ها ریتم خوب، ملودی گیرا، و به آسانی برای هم خوانی به یاد می مانند. این آهنگ ها معمولا یک ترجیع بند که بارها تکرار می شود و دو یا بیش تر Verse دارند.

بیشتر آهنگ های پاپ بین 2 تا 5 دقیقه طول دارند و مضمون ترانه هایشان بیشتر درباره لذات و مشکلات عشق و روابط عاطفی است.

البته همه آهنگ های برتر تنها توسط هنرمندان سبک پاپ تولید نمی شوند و بسیاری از این آثار توسط هنرمندانی در سبک های دیگر چون کانتری مانند: Cary Underwood و Taylor Swift، گروه های راک مانند: Radio Head و Foo Fighters، هنرمندان فولک مانند: Bob Dylan و Mumford & Sons، خواننده – ترانه سراهایی مانند: Elton John و Ed Sheeran، هنرمندان R&B معاصر و موسیقی سول مانند: Beyonce و Adele، موسیقی رقص مانند: Daft Punk و Skrillex و هنرمندان هیپ هاپ و رپ مانند: Eminem و Kanye West به بازار عرضه شده اند. هنرمندانی این چنین آثار خود را منطبق بر فرمول موسیقی پاپ اما توسط عناصری از سبک خود تولید می کنند و با این اقدام سبک منحصر به فرد خود را در موسیقی پاپ به وجود می آورند. این امر حقیقتی است که با نگاه کردن به لیست آهنگ های پرفروش، تحلیل سبک این آثار و دانستن پیشینه هنرمندانش به آن دست می یابیم.