تاثیر دیافراگم در خوانندگی

آن طبل را سفت کن

درک تاثیر دیافراگم، شش ها و حفره سینه بر خواندن، برای دستیابی به تکنیک خواندن مناسب ضروری است. ترکیب این سه را به عنوان یک طبل در نظر بگیرید. طبلی که کوک نباشد چون طنین ندارد، بسیار تخت و خسته کننده صدا می دهد. پس ایده گسترش فضای قفسه سینه شما با منعطف ماهیچه هایی است که قفسه سینه تان را به بیرون و درون می کشند. و این کار درواقع سفت کردن موثر آن طبل است. این کار به همان اندازه افزایش حجم شش ها در بهتر کردن تون صدایتان موثر است و به شما امکان می دهد که در بین ورس ها نفس کمتری بکشید و در نتیجه کنترل بیشتری بر خواندنتان داشته باشید.

چه در باشگاه بدنسازی و چه در خانه تمرین می کنید، همیشه پیش از شروع این چنین برنامه ای با پزشک مشورت کنید. ماهیچه های اصلی که باید بر آن ها تمرکز کنید: سینه، بازوان، پشت و عضله مایل خارجی شکم هستند. به خاطر داشته باشید که ساختن بدنی مناسب، به شما امکان می دهد که صدایی قوی تر برای مدت زمان بیشتری داشته باشید. باور کنید که پس از خواندن 20 تا 30 آهنگ در یک شب باید از لحاظ فیزیکی در شرایط خوبی باشید. از اهمیت تمرینات قلبی عروقی برای افزایش کارایی شش هایتان چشم پوشی نکنید. نیازی ندارید که بدنساز یا دونده ماراتون شوید، تنها تلاش کنید که از نظر فیزیکی سالم و روی فرم باشید. این سلامت به خواندن شما کمک می کند.

آب….بسیار بنوشید!

اگر یک خواننده هوی متال، یا یک خواننده پاپ و یا یک خواننده اپرا را ببینید، هیچ تفاوتی ندارد، همه این افراد حرفه ای از مقدار فراوان ترکیب H2O استفاده می کنند. و همیشه چه در استودیو باشند و چه در تمرین یا روی صحنه، لیوان آب در دست دارند. برخی از آن ها ترجیح نی دهند که از آب گرم استفاده کنند، و معتقند که برای تازه کردن گلو بهتر است. بقیه معتقدند که آب یخ به پایین آوردن تورم مخصوصا پس از یک اجرای سخت کمک می کند. بدون در نظر گرفتن آنچه ترجیح می دهید، بسیار آب بنوشید.

برخی فکر می کنند غرغره کردن آب تار های صوتی را خیس می کند. اما حقیقت این است که چون تارهای صوتی در نای قرار دارند، هیچ غذا یا آبی با آن ها در تماس نیست. هنگامی که مایع پایین می رود، دریچه نای به صورت خودکار بسته می شود تا جلوی پر شدن شش ها را از آب بگیرد و همچنین از تارهای صوتی در هربار نوشیدن آب محافظت می کند.

چه می شود که در نای خود آب می یابید؟ این امر باعث بازتاب دهان بند (Gag Reflex) می شود. پس در واقع تنها را تر کردن تارهای صوتی نوشیدن آب است. اما چرا زیاد؟ هنگامی که آب وارد معده می شود، در ابتدا به اندام های اصلی بدن مثل قلب، کلیه و… عرضه می شود. و در نهایت به اندام های کوچک تر مانند تارهای صوتی می رسد. به خاطر داشته باشید که از مصرف دخانیات و غذاهایی که بدن را خشک می کنند اجتناب کنید.