افکت دیلی برای میکس و مسترینگ گیتار

  • در دهه هشتاد که بیشتر گیتارها به صورت مستقیم ضبط می شد، بسیاری از نوازنده ها برای گستردگی بیشتر قطعه، از تاخیر استریو به میزان 50ms در یک کانال و 25msدر کانالی دیگر بهره می برند.
  • از تاخیر مونو با زمان ۱۲ میلی ثانیه (یا ۰ زمانی که با توجه به سرعت مناسب باشد) استفاده کنید. سپس صدای گیتار و تاخیر را در دو جهت کاملا Pan کنید. این کار صدای گیتار را بسیار بزرگ کرده و حتی تصور وجود دو نوازنده در دو طرف صحنه بوجود می آورد. همچنین فضای مناسب را در مرکز برای خواننده بوجود می آورد.
  • صدای گیتار و تاخیر آن را در مرکز قرار دهید (یا در حالت مونو به صدا گوش دهید). حال تاخیر را به آرامی افزایش داده تا صدا بزرگ تر شود. برای اطمینان زمان تاخیر را کمی بیشتر برگزینید. احتمالا به حدود ۲۵ الی ۳۰ میلی ثانیه می رسید.

توصیه: به جای برابر قرار دادن تاخیر با سرعت قطعه در DAW، تمپو را با ضربه زدن روی میز یافته و برای Groove بیشتر، تاخیر را کمی از این زمان جابجا کنید.

برای کیبورد:

تاخیر استریو با زمان ۲۱۱ میلی ثانیه در یک کانال و ۲۲۲ میلی ثانیه برای کیبوردی که مستقیم ضبط شده، فضای آکوستیکی شبیه سازی کرده و صدا طبیعی تر خواهد بود.